NAHRÁVÁM...
 
 

 

Hejtři nás nezastaví!
Darovat
 

Hejtři nás nezastaví!

Existuje mnoho lídí, kteří romským studentům nevěří a děnně píší na sociální sítě stovky hejtů. Oni ale neztrácí motivaci a pracují na tom, aby jednou těmto lidem ukázali jak se mýlí. Díky vašim darům budeme moci i nadále podporovat romské studenty v cestě za jejich sny.

Od roku 2016 ROMEA v rámci svého stipendijního programu rozdělila více jak 365 stipendií v hodnotě 6,5 milionů korun. Další stovky studentů využili proplacení doučování, jazykových kurzů nebo studijních pomůcek. Stipendijní program organizace ROMEA však kromě samotného stipendia nabízí další formy podpory. Jedná se hlavně o mentoring a pravidelná setkávání studentů s názvem BARUVAS ( v romštině ROSTEME).

Pravidelná podpora romských studentů je investicí, která se nám všem v budoucnu vrátí. Pomozte nám dále rozvíjet program, který mění životy mladým Romům.

 

DARUJ NOTEBOOK!

Máte doma přebytečný notebook? Darujte ho studentovi, který ho potřebuje pro své domácí studium. Každý příjemce darovaného notebooku se vyfotí a fotografie Vám jako dárci bude odeslána na email. Pokud byste mohli darovat i notebook napište na e-mail dary@romea.cz.

Darovat notebook

 

 • Díky stipendiu jsem získal jakousi finanční nezávislost. Nemusel jsem vybírat mezi zaplacením učebnic, nebo cestovného do školy. Nemusel jsem tolik zatěžovat rodinný rozpočet.
  Michael Mitraš
  student práv na Olomoucké Univerzitě
 • Velmi mi pomáhají kurzy, které mi ROMEA platí. V matematice a angličtině nejsem tak dobrá, jak bych si přála být. Hlavně proto využívám možnosti proplacení kurzu a pomalu, ale jistě se zlepšuji.
  Adéla Cinnová
  studentka gymnázia v Přerově
 • Díky organizaci ROMEA a díky brigádě, kterou mám, jsem si mohl koupit výkonný počítač, který zvládá programování.
  Marcel Horváth
  student gymnázia v Ústí nad Labem
 • Poznala jsem skvělé lidi, bez kterých si dnes nedokážu představit svůj život. Stipendijní program organizace ROMEA je skvělou podporou pro mladé studenty.
  Kristýna Dunová
  studentka Pardubické Univerzity
 • Mohu se účastnit různých studijních výletů a vzdělávacích kurzů tak, aniž by to zatěžovalo domácí rozpočet.
  Mario Herák
  student VŠE v Jindřichově Hradci

VZDĚLÁNÍ JAKO NEJMOCNĚJŠÍ ZBRAŇ V BOJI S PŘEDSUDKY

Bojujte spolu s námi za lepší zítřky!

Organizace ROMEA podporuje romské studenty a studentky již od roku 2016. Mnozí z nich úspěšně odmaturovali a pokračují ve studiu na vysokých školách. Našim cílem je nadále zvyšovat počet vzdělaných Romů a Romek, kteří se poté stanou plnohodnotnými občany společnosti a kteří budou měnit pohled na Romy.

Darovat

ROMEA

Organizace ROMEA je dobrovolná nevládní nezisková organizace jejíž primárním cílem je podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Více zde...

Kontakt