Z médií

Nový deník - Deník N - zveřejnil článek "Vlakem z Moravy za lepší budoucností. Mladí Romové z celého Česka si přijeli pod orloj pro stipendia" o stipendijním programu pro romské studenty SŠ a VOŠ a slavnostním setkání studentů, kteří pro školní rok 2018/19 získali stipendium.

 

Server iDNES.cz zveřejnil článek "Peníze využívají na doučování i dopravu, šedesát Romů dostalo stipendium" o průběhu slavnostního setkání studentů, kteří pro školní rok 2018/19 získali stipendium. Akce se odehrála 19. října 2018 v prostorách Brožíkova sálu na Staroměstské radnici. 

 

Server Blesk.cz informuje ve svém článku "Stipendia pomáhají mladým Romům. Petr chce být ředitel banky, Leon policejní prezident" o Romském stipendijním programu, setkání romských studentů BARUVAS a také o videovzkazu k Mezinárodnímu dni Romů, který na něm studenti vytvořili společně s mediálními pracovníky ROMEA TV a Romea.cz a také Richardem Samkem, který je nejen moderátorem České televize, ale také dlouholetým spolupracovníkem organizace ROMEA.

 

168 hodin, Martin Mikule, 22. 1. 2017 

Reportáž o rostoucím počtu romských studentů studujících na vysokých školách v České republice. V reportáži vystupuje několik romských studentů, mezi nimi například Marie Brendzová, studentka Anglo-american College, jejíž snem je stát se kulturní atašé, Filip Sivák, student ČVUT se zaměřením na informatiku, historička Jana Hejkrlíková, Melinda Surmajová, studentka práva a kriminalogie a Martin Dudi, student filozofie a religionistiky.  

 

Události, Richard Samko, 24. 10. 2016

Reportáž o udílení stipendií romským studentům středních a vyšších odborných škol. V reportáži promluvila koordinátorka programu Jitka Votavová a studenti spolu s rodiči. Akci pořádala organizaci ROMEA za podpory dánské nadace VELUX a zúčastnili se jí jak studenti, tak sponzoři programu a další zajímaví hosté. O hudební vystoupení se postarali bratranci Kandráčovi.

 

TV Barrandov, Bourají předsudky, Eva Střihavková, 25. 10. 2016

Reportáž o romských studentech, stipendistech organizace ROMEA, bratrancích Kandráčových a Kateřině Drapákové a slavnostním předávání certifikátům těmto vynikajícím studentům. V reportáži vystoupila také koordinátorka programu Jitka Votavová.

 

Lidové noviny, POZITIVNÍ ZPRÁVY, Richard Cortéz, 26. 10. 2016

Romští středoškoláci získali stipendia

Více než pět desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol si převzalo stipendia, která jim udělila organizace Romea. Stipendia pomáhají těm, jejichž studium ohrožuje špatná finanční situace jejich rodiny.

 

Blesk.cz, Daniela Soukalová, 25. 10. 2016

Více na Blesk.cz.

Reportáž o vynikajících studentech podpořených organizací ROMEA, kteří s Bleskem.cz hovořili o studiu a svých plánech.

 

Mf Dnes, Ivana Karásková, 26. 10. 2016

Jozef Pecha je jedním z padesáti romských studentů středních a vyšších odborných škol, kteří uspěli v Romském stipendijním programu. Devatenáctiletý student gymnázia v Uherském Hradišti má před sebou maturitu a přijímačky na medicínu. Ráno co ráno vstává v pět, aby z Nivnice, kde žije, včas dorazil do školy.
Svůj každodenní život i svoje ambice popsal MF DNES a pár vět připojila také jeho matka Jana, která ho tento týden do Kaiserštejnského paláce v Praze na slavnostní předání stipendií doprovodila.

 

Český rozhlas Radiožurnál, Večerní host Radiožurnálu, 7.7.2016

Hodinu před půlnocí se sešli ve studiu Radiožurnálu s moderátorkou pořadu Zuzanou Burešovou koordinátorka projektu Yveta Kenety, Melinda Surmajová a Filip Sivák. Diskutovali o tom, jak jim ve studiu pomohl stipendijní program RMUSP a o jejich plánech do budoucna. Yveta Kenety také mluvila o novém stipendijním programu pro romské středoškoláky.