NAHRÁVÁM...
 
 

 

Díky Vám!
Darovat
 

 

Díky Vám to dokážeme!

Díky Vám podporujeme ročně minimálně 60 romských studentů středních škol ve studiu

Díky Vám pomáháme studentům, kteří by si kvůli špatné sociální situaci nemohli studium dovolit

Díky Vám nám přibývá čím dál tím více pravidelných dárců a to nám dává naději na dlouhodobou existenci komplexní stipendijní podpory romských studentů s dobrým prospěchem z nízkopříjmových rodin.

Pokud ještě nepatříte mezi dárce Romského stipendijního programu, můžete se stále přidat. Čím více drobných přispěvatelů budeme mít, tím více zvýšíme udržitelnost programu.
A to vše právě díky Vám.

Do začátku nového školního roku potřebujeme dofinancovat chybějící část rozpočtu ve výši 500 000 Kč.

 

DARUJ NOTEBOOK!

Máte doma přebytečný notebook? Darujte ho studentovi, který ho potřebuje pro své domácí studium. Každý příjemce darovaného notebooku se vyfotí a fotografie Vám jako dárci bude odeslána na email. Pokud byste mohli darovat i notebook napište na e-mail dary@romea.cz.

Darovat notebook

 

 • Mám sen, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v národě, ve kterém nebudou souzeny podle barvy kůže, ale podle jejich charakteru.
  Martin Luther King
  americký baptistický kazatel, lídr afroamerického hnutí za občanská práva
 • Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.
  Ralf Waldo Emerson
  americký filozof, esejista a básník
 • Vzdělání je to, co mnozí nabývají, mnozí dále předávají a jen nemnozí si ponechávají.
  Karl Kraus
  dramatik a novinář
 • Extremisté se knih bojí, síla vzdělání je děsí. Kniha a pero - to jsou naše nejsilnější zbraně. Jedno dítě, jeden učitel, jedna kniha a jedno pero můžou změnit svět.
  Malála Júsufzajová
  pákistánská aktivistka za dětské vzdělávání

VZDĚLÁNÍ JAKO VAKCÍNA PRO SPOLEČNOST

Vir nás v cestě za vzděláním nesmí zastavit!

Romské studenty a studentky ve vzdělání podporujeme již od roku 2016. Mnoho z nich úspěšně odmaturovalo a bylo přijato na vysoké školy. Chceme i nadále rozšiřovat počet vzdělaných Romů a Romek, kteří se tak stanou plnohodnotnými občany naší společnosti a přispějí k bourání dlouhodobě zažitých předsudků vůči nim.

Darovat

ROMEA

Organizace ROMEA je dobrovolná nevládní nezisková organizace jejíž primárním cílem je podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Více zde...

Kontakt