NAHRÁVÁM...
 
 

 

Společně to dokážeme
Darovat

Víme, že společně s vámi to dokážeme!

Míříme do čtvrtého roku podpory studia mladých romských studentů. Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora stipendií nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní.

Potřebujeme do konce září 2019 dofinancovat chybějící část celkového rozpočtu ve výši 500 000 Kč tak, abychom byli schopni plně podpořit 60 žadatelů o stipendia v následujícím školním roce 2019/2020.

Děkujeme za váš dar.

Pomáháte studentům, kteří by si kvůli špatné sociální situaci nemohli studium dovolit


 
 • Mám sen, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v národě, ve kterém nebudou souzeny podle barvy kůže, ale podle jejich charakteru.
  Martin Luther King
  americký baptistický kazatel, lídr afroamerického hnutí za občanská práva
 • Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.
  Ralf Waldo Emerson
  americký filozof, esejista a básník
 • Vzdělání je to, co mnozí nabývají, mnozí dále předávají a jen nemnozí si ponechávají.
  Karl Kraus
  český dramatik a novinář
 • Extremisté se knih bojí, síla vzdělání je děsí. Kniha a pero - to jsou naše nejsilnější zbraně. Jedno dítě, jeden učitel, jedna kniha a jedno pero můžou změnit svět.
  Malála Júsufzajová
  pákistánská aktivistka za dětské vzdělávání

VZDĚLÁNÍ JE NEJLEPŠÍ INVESTICE DO BUDOUCÍCH GENERACÍ

Usilujeme o podporu romských studentů v jejich cestě za vzděláním. To z dlouhodobého hlediska znamená zvyšování společenské, politické a ekonomické síly Romů jakožto jednotlivců i jako představitelů romských komunit. Snažíme se o zvyšování důvěry ve vlastní schopnosti a sílu a zapojení do rozhodovacích procesů, díky kterým bude možné dosáhnout změny společenských a strukturálních nerovností.

Darovat

ROMEA

Organizace ROMEA je dobrovolná nevládní nezisková organizace jejíž primárním cílem je podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Více zde...

Kontakt