NAHRÁVÁM...
 
 

 

Díky vám máme šanci!
Darovat
 

Díky vám máme šanci!

Vstoupili jsme do sedmého roku podpory mladých talentovaných Romů, kteří by si vzhledem k rodinnému rozpočtu nemohli studium dovolit.

Velmi si vážíme vaší podpory, která je pro tento program klíčová a tvoří přibližně 30% všech prostředků proudících do stipendijního programu organizace ROMEA. Letos podpoříme celkem 80 romských studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol.

Vaše podpora je pro nás důležitá, zvláště teď, kdy se mnozí studenti a jejich rodiny dostávají ještě do hlubších socioekonomických problémů.

Momentálně se chceme soustředit na rozšíření portfolia pravidelných dárců. Každý pravidelný dar zvyšuje šanci na udržitelnost tohoto programu. Programu, který mění životy mladým Romům.

 

DARUJ NOTEBOOK!

Máte doma přebytečný notebook? Darujte ho studentovi, který ho potřebuje pro své domácí studium. Každý příjemce darovaného notebooku se vyfotí a fotografie Vám jako dárci bude odeslána na email. Pokud byste mohli darovat i notebook napište na e-mail dary@romea.cz.

Darovat notebook

 

 • Díky stipendiu jsem získal jakousi finanční nezávislost. Nemusel jsem vybírat mezi zaplacením učebnic, nebo cestovného do školy. Nemusel jsem tolik zatěžovat rodinný rozpočet.
  Michael Mitraš
  student práv na Olomoucké Univerzitě
 • Velmi mi pomáhají kurzy, které mi ROMEA platí. V matematice a angličtině nejsem tak dobrá, jak bych si přála být. Hlavně proto využívám možnosti proplacení kurzu a pomalu, ale jistě se zlepšuji.
  Adéla Cinnová
  studentka gymnázia v Přerově
 • Díky organizaci ROMEA a díky brigádě, kterou mám, jsem si mohl koupit výkonný počítač, který zvládá programování.
  Marcel Horváth
  student gymnázia v Ústí nad Labem
 • Poznala jsem skvělé lidi, bez kterých si dnes nedokážu představit svůj život. Stipendijní program organizace ROMEA je skvělou podporou pro mladé studenty.
  Kristýna Dunová
  studentka Pardubické Univerzity
 • Mohu se účastnit různých studijních výletů a vzdělávacích kurzů tak, aniž by to zatěžovalo domácí rozpočet.
  Mario Herák
  student VŠE v Jindřichově Hradci

VZDĚLÁNÍ JAKO NEJMOCNĚJŠÍ ZBRAŇ V BOJI S PŘEDSUDKY

Bojujte spolu s námi za lepší zítřky!

Organizace ROMEA podporuje romské studenty a studentky již od roku 2016. Mnozí z nich úspěšně odmaturovali a pokračují ve studiu na vysokých školách. Našim cílem je nadále zvyšovat počet vzdělaných Romů a Romek, kteří se poté stanou plnohodnotnými občany společnosti a kteří budou měnit pohled na Romy.

Darovat

ROMEA

Organizace ROMEA je dobrovolná nevládní nezisková organizace jejíž primárním cílem je podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Více zde...

Kontakt