ROMEA během druhé vlny koronaviru díky ochotě a zájmu soukromých dárců předala romským žákům základních škol a studentům středních a vysokých škol, kteří si nemohou dovolit koupit vlastní techniku, už na 80 notebooků, stolních počítačů a tabletů v celkové hodnotě témě 500 000 korun. 

Zavedení distanční výuky znamenalo a stále znamená pro tisíce dětí a mladých lidí z chudých poměrů zásadní komplikace v přístupu ke vzdělání. Šetření neziskových organizací, ale i školní inspekce a MŠMT ukazují, že v ČR vypadla kvůli karanténním opatřením a distanční výuce významná část dětí, mezi nimiž jsou i mnozí romští žáci studenti. Jejich rodiny si často nemohou dovolit koupit notebook nebo stolní počítač, aniž by ohrozily třeba zaplacení nájmu a rodinný rozpočet na další měsíc.

Někteří studenti mají sourozence, s nimiž se musí komplikovaně na počítači během výuky střídat. Jiní žáci nebo studenti pracují celý den jen na telefonu, což znesnadňuje stahování a psaní úkolů apod.

Koronavirová krize připravila mnoho lidí o zaměstnání, což se dál odráží na problematické finanční situaci mnoha, nejen romských, rodin.

Právě proto bychom vás chtěli požádat o pomoc. Máte-li doma nepotřebný notebook, počítač, tablet nebo jiné kancelářské zařízení, můžete ho věnovat studentovi, který díky Vám lépe zvládne své školní povinnosti.

Napište nám na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme za Vaši pomoc!