Středoevropská univerzita (CEU, konkrétně The Roma Graduate Preparation Program (RGPP), vyhlásil druhou výzvu k přihlášení na letní školu anglického jazyka. Kurz bude probíhat formou online výuky od května do července. Online kurz je poskytován zdarma a uzávěrka pro přihlášky je 13. května 2020.

"Pokud uvažujete o programu RGPP nebo studiu v anglickém jazyce na mezinárodní univerzitě, toto je skvělá příležitost, jak zlepšit své jazykové kompetence. Podmínkou k účasti je minimálně mírně pokročilá úroveň angličtiny," píše se ve výzvě CEU.

The Roma Graduate Preparation Program (RGPP) na Středoevropské univerzitě v Budapešti (CEU) je přípravný non-degree program (bez udělení titulu) pro romské studenty, kteří mají zájem o magisterské studium na CEU nebo jakékoliv jiné instituci vyššího vzdělávání s výukou v anglickém jazyce. V průběhu 15-tileté existence programu, 218 studentů z 22 zemí absolvovalo RGPP a 85% z nich bylo přijato k magisterskému studiu.

Kromě výuky angličtiny, je kurz zaměřen na zlepšení akademických dovedností. Jeho součástí je i úvod do dvou akademických oborů veřejná správa a gender studies. Účast v letní škole vám umožní navázat kontaktu s dalšími romskými studenty a blíže se seznámit s programem RGPP.

Kurz je rozvržen do 8 týdnů, od pondělí do pátku, 2 hodiny studia denně. "Ke studiu budete potřebovat PC nebo laptopu s doporučeným prohlížečem Chrome a kvalitní internetové připojení," uvádí CEU.

Online kurz je poskytován zdarma, nicméně účastníci jsou povinni dodržovat termíny. Pěti nejúspěšnějším kandidátům bude uděleno stipendium.

Zájemci o účast na kurzu zašlou k rukám Maria Nyerges (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) motivační dopis v angličtině v délce jedné stránky nejpozději do 13. května 2020.