Posledních pár týdnů žili studenti v nejistotě. Dnes už víme, že se někteří vrátí do lavic 11. května. Do té doby se ale maturanti budou muset připravovat doma. Vážně si přeji, aby každý z vás uspěl, proto bych rád studentům středních škol přinesl pár užitečných odkazů na webové stránky, které například i mně a mým spolužákům pomohli v cestě za vzděláním.

WEBY S MATURITNÍMI OTÁZKAMI

https://www.ucseonline.cz/

http://www.imaturita.cz/

https://www.vysokeskoly.cz/maturitniotazky/

http://www.vsichnivsem.cz/

ROZBORY LITERÁRNÍCH DĚL K MATURITĚ

https://rozbor-dila.cz/

https://www.milujemecestinu.cz/

https://www.cesky-jazyk.cz/cjl/

https://www.studuju.cz/

DALŠÍ STRÁNKY S RŮZNÝMI STUDIJNÍMI MATERÁLY

https://www.primat.cz/

http://dumy.cz/

Sdílení materiálů ke studiu je speciálně v této situaci velmi důležité. Berte to tak, že na všechny tyto webové stránky přispívají studenti, jako jste vy. Občas se tedy může stát, že nějaká informace není aktualizovaná. Berte to prosím tedy jako pomoc a jisté ulehčení situace. Mně samotnému mnoho z těchto stránek pomohlo ve studiu na střední a pozdějí na vysoké škole. Já sám teď na oplátku nahrávám své vysokoškolské poznámky na server primat.cz, kde tyto materiály pomohou dalším studentům.

Věřím, že se brzy situace změní a vše se vrátí do normálu. Prozatím přeji všem letošním maturantům mnoho úspěchů a nám ostatním hodně štěstí a hlavně pevné zdraví!

Štefan Balog