Se svými příspěvky se do druhého ročníku soutěže mohou přihlásit romští studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol. Soutěž se koná za podpory dánské nadace VELUX.

Vyhlášeny jsou dvě kategorie – první je určená pro studenty na SŠ a VOŠ, druhá kategorie je otevřená studentům vysokých škol.

Zaslané texty bude hodnotit redakce časopisu Romano voďi. Tři nejlepší příspěvky z obou kategorií budou zveřejněny na serveru Romea.cz a jejich autoři získají finanční odměnu:

Ø  1. místo – 3 000 Kč

Ø  2. místo – 2 700 Kč

Ø  3. místo – 2 400 Kč

Studenti si mohou vybrat jedno z následujících témat:

  1. Romština kolem mě a v mém životě
  2. Zážitek, na který nikdy nezapomenu
  3. Moje vysněné povolání

Žánr není nijak vymezen, studenti mohou zpracovat vybrané téma formou vyprávění, povídky, úvahy, pohádky, a to v próze i ve verších.

Rozsah: 3 600 až 7 000 znaků včetně mezer (zhruba 1 až 2 strany A4)

Uzávěrka pro zasílání soutěžních příspěvků je 1. prosince 2017 a studenti je mohou zasílat na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne ve čtvrtek 7. prosince 2017 při příležitosti vyvrcholení soutěže Romano suno (Romský sen), kterou pořádá organizace Nová škola, o.p.s. a je určena pro děti a mladé dospělé, kteří tvoří v romštině. Akce se uskuteční v Americkém centru v Praze (Tržiště 366/13, 118 00 Malá Strana).